Qualifier Round 1 Race Lineup
1
Novice Oval (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MEGAN MILLER
2 2LUCAS GEISLER
3 3PETE CAHALIN
4 4KELLEN KYZER
5 5VINCENT TAORMINA
6 6DOMINIC TAORMINA
2
Novice Oval (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHASE WETZEL
2 2SID HUPPERT
3 3OWEN VOGT
4 4KEN VOGT
5 5ANDREW ANASTASI
3
2wd Short Truck Mod (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JONATHAN FERRARA
2 2LEN GEISLER
3 3JOE BARINAS
4 4KELSEY SHEMELEY
5 5DOUG SPALT
6 6JACK BONHOMME
7 7FRANK PINDAR
8 8BRAEDEN BANCI
9 9GEORGE BANCI
4
1/8 Buggy Electric (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1VINNY TAORMINA
2 2TONY RUSSO
3 3BRIAN CURREY
4 4JOM THOMAS
5 5CRAIG CZECZUGA
6 6JACOB THOMAS
5
1/8 Buggy Electric (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DENNIS BREW
2 2JONATHAN FERRARA
3 3BRAEDEN BANCI
4 4JACK BONHOMME
5 5RYAN CZECZUGA
6 6JOE BARINAS
6
4wd Short Truck Mod (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BRIAN CURREY
2 2JACK BONHOMME
3 3JOE BARINAS
4 4RYAN CZECZUGA
7
4wd Short Truck Mod (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1TONY RUSSO
2 2DENNIS BREW
3 3DRIFT KING
4 4VINNY TAORMINA
5 5KELSEY SHEMELEY
8
Novice Off-Road (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 3LUCAS GEISLER
2 5CHASE WETZEL
3 7ANDREW ANASTASI
4 10VINCENT TAORMINA
5 9DOMINIC TAORMINA
9
Novice Off-Road (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 4KELLEN KYZER
2 1RON KYZER
3 2OWEN VOGT
4 8KEN VOGT
5 6SID HUPPERT
10
1/10 Open Oval (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ERIC TOWERS
2 2JACK BONHOMME
3 3DIAMOND DALLAS DAVE
4 5JOM THOMAS
5 6CHASE WETZEL
6 7DAVE SANTALLA
7 4DENNIS BREW
11
1/10 Open Oval (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JACOB THOMAS
2 2DAVE WETZEL
3 3DOUG SPALT
4 4BRAEDEN BANCI
5 5DRIFT KING
6 6JUNIOR HALL
12
1/10 4wd Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DENNIS BREW
2 2CRAIG CZECZUGA
3 3DAVE SANTALLA
4 4KELSEY SHEMELEY
5 5JOE BARINAS
6 6GEORGE BANCI
7 7JOM THOMAS
13
1/8 Truggy Off-Road (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOHNNY MIMOSA
2 2BRIAN CURREY
3 3DENNIS BREW
14
1/10 4wd Mod Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1FRANK PINDAR
2 2JACK BONHOMME
3 3JUNIOR HALL
4 4MICHAEL HALL
Event Stats & Details
Race Track DirtRunners Outdoor
Registrations Entries: 80
Drivers: 37
Total Race Laps 3,107
Total Race Time 18 hours, 4 minutes, 26 seconds
close X