Qualifier Round 1 Race Lineup
1
Novice Oval (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SOPHIA BURGHOFFER
2 2JAMES BURGHOFFER
3 3LUCAS GEISLER
4 4ZACH GALLIS
5 5CHASE WETZEL
2
Slash Spec Oval (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 3FRANK THE TANK
2 4CRAIG CZECZUGA
3 5ERIC ANTLITZ
4 7ZAC ANTLITZ
5 1JOE BARINAS
3
Slash Spec Oval (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 3MATT STEFANS
2 4EL PRESIDENTE
3 5PATRICK SHERIDAN
4 7JOE KRAWCZUK
5 1IRONMAN
4
Slash Spec Oval (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 2CHRIS BARBARA
2 3CHASE MODZELEWSKI
3 1WALT BRENNAN
4 8KEITH VAN LENTEN
5 6MARK BURGHOFFER
6 4SOPHIA BURGHOFFER
5
13.5T Mudboss (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1EL PRESIDENTE
2 2IRONMAN
3 3JOM THOMAS
4 4JERSEY TOM
6
Open Oval (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 2JERSEY TOM
2 5IRONMAN
3 6DOUG SPALT
4 9JAMES BURGHOFFER
5 10SOPHIA BURGHOFFER
6 1CHASE WETZEL
7
Open Oval (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JIM BRENNAN
2 7WALT BRENNAN
3 4JAMES BRENNAN JR
4 8CHASE MODZELEWSKI
5 3CHRIS BARBARA
6 2LUCAS GEISLER
8
12T Mudboss (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 2ERIC ANTLITZ
2 4CHASE MODZELEWSKI
3 1WALT BRENNAN
4 5KEITH VAN LENTEN
9
12T Mudboss (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 2RYAN CZECZUGA
2 4IRONMAN
3 5JOM THOMAS
4 6JACOB THOMAS
5 3ZAC ANTLITZ
10
4-Tec 2.0 Spec Road Course (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 6CHRIS BARBARA
2 5LEN GEISLER
3 3ZAC ANTLITZ
4 1MARK BURGHOFFER
5 2DAVE WETZEL
11
4-Tec 2.0 Spec Road Course (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 3RYAN CZECZUGA
2 5NICK MALINOSKI
3 6CRAIG CZECZUGA
4 7MATT STEFANS
5 1DOUG SPALT
6 2JOE BARINAS
12
Mini Cooper Road Course (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RYAN CZECZUGA
2 2JOM THOMAS
3 3JACOB THOMAS
4 4CRAIG CZECZUGA
5 5PATRICK SHERIDAN
6 6JAMES BRENNAN JR
7 7DAVE WETZEL
13
1/12 Road Course (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DEAN WELLEMA
2 2MATT STEFANS
3 3NICK MALINOSKI
4 4BRIELLE WELLEMA
14
Slash Spec Off-Road (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JERSEY TOM
2 2JAMES BURGHOFFER
3 6JOE BARINAS
4 9JACOB THOMAS
5 4IRONMAN
6 5DOUG SPALT
7 7MARK BURGHOFFER
8 3WALT BRENNAN
Event Stats & Details
Race Track Dirtrunners Indoors
Registrations Entries: 81
Drivers: 33
Total Race Laps 9,061
Total Race Time 15 hours, 50 minutes, 58 seconds
close X