Qualifier Round 1 Race Lineup
1
Novice Oval (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHASE WETZEL
2 2ALEXIS CHIAPPETTA
3 3TAYTON OBSUTH
4 4RYAN CZECZUGA
5 5SCOTTIE JUSTUS
6 6LISH
7 7JAMES SHERIDAN
2
1/10th Pan Breakout (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MATT STEFANS
2 2GREG WARHOL
3 3JOE KRAWCZUK
3
Slash Spec Oval (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ERIC GRIGORIEW
2 2DAVE STEFANS
3 3JOE BARINAS
4 4JACK VAN BERGEN
5 5AUSTON OBSUTH
6 6ZAC ANTLITZ
4
Slash Spec Oval (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1EL PRESIDENTE
2 2ERIC ANTLITZ
3 3TOM ERSKINE
4 4CHRIS BARBARA
5 5JOE KRAWCZUK
6 6MATT STEFANS
5
Slash Spec Oval (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1VIC GRIGORIEW
2 2CHARLIE INSEL
3 3PATRICK SHERIDAN
4 4BRAYDAN SCHULTZ
5 6IRONMAN
6 7NICK MALINOSKI
6
13.5T Mudboss (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JUSTIN BEESON
2 2ADAM ZUIDEMA
3 3JOM THOMAS
4 4DEREK ZUIDEMA
5 5IRONMAN
7
Open Oval (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DAVE WETZEL
2 2CHRIS BARBARA
3 3CHASE WETZEL
4 4JERSEY TOM
5 5ERIC GRIGORIEW
6 6GEORGE OBSUTH
7 7ADAM HUYLER
8
Open Oval (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BRAYDAN SCHULTZ
2 2AUSTON OBSUTH
3 3VIC GRIGORIEW
4 4TAYTON OBSUTH
5 5WALTER SHULTZ
6 6DOUG SPALT
7 7JACK VAN BERGEN
9
Legends (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GREG WARHOL
2 2DEREK ZUIDEMA
3 3CRAIG CZECZUGA
10
12T Mudboss (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GEORGE OBSUTH
2 2JOHNNY MIMOSA
3 3DAVE WETZEL
4 4IRONMAN
5 5JUSTIN BEESON
11
12T Mudboss (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JACOB THOMAS
2 2DEREK ZUIDEMA
3 3ZAC ANTLITZ
4 4ADAM ZUIDEMA
5 5WALTER SHULTZ
6 6ERIC ANTLITZ
12
12T Mudboss (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JERSEY TOM
2 2JOM THOMAS
3 3VIC GRIGORIEW
4 4JACK VAN BERGEN
5 5BRAYDAN SCHULTZ
6 6ROBBIE TESTER
13
4-Tec 2.0 Spec Road Course (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ZAC ANTLITZ
2 2CHARLIE INSEL
3 3ANNIE SCHIES
4 4ADAM ZUIDEMA
5 5JOE BARINAS
6 6IRONMAN
14
4-Tec 2.0 Spec Road Course (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ERIC ANTLITZ
2 2CRAIG CZECZUGA
3 3JASON SCHIES
4 4JUSTIN BEESON
5 5TOM ERSKINE
6 6DOUG SPALT
7 7NICK MALINOSKI
15
Mini Cooper Road Course (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LISH
2 2ANNIE SCHIES
3 3ALEXIS CHIAPPETTA
4 4JASON SCHIES
5 6PATRICK SHERIDAN
6 5JACOB THOMAS
7 7MELLISA HUYLER
8 8JOM THOMAS
9 9MATT STEFANS
16
VTA (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GREG WARHOL
2 2DAVE WETZEL
3 3MATT STEFANS
4 4JOE KRAWCZUK
17
Slash Spec Off-Road (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1IRONMAN
2 2SCOTTIE JUSTUS
3 3TOM ERSKINE
4 4BRAYDAN SCHULTZ
5 5JACOB THOMAS
6 6JOM THOMAS
7 7AUSTON OBSUTH
8 8CHARLIE INSEL
9 9ERIC GRIGORIEW
10 10DOUG SPALT
Event Stats & Details
Race Track Dirtrunners Indoors
Registrations Entries: 105
Drivers: 43
Total Race Laps 13,515
Total Race Time 23 hours, 14 minutes, 26 seconds
close X