Qualifier Round 1 Race Lineup
1
Novice Oval (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHASE CHEEVERS
2 2LUKE GOLDY
3 3JAKE WYMBS
4 4SAM GOLDY
5 5RYAN BUCK
6 6SCOTTIE JUSTUS
2
Novice Oval (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1TAYTON OBSUTH
2 2MATTHEW PETERSEN
3 3RYAN CZECZUGA
4 4LISH
5 5ALEXIS CHIAPPETTA
6 6CHASE WETZEL
7 7TYLER BUCK
3
1/10th Pan Breakout (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GREG WARHOL
2 2JOE KRAWCZUK
3 3MATT STEFANS
4 4PETERSEN JR.
5 5PETERSEN SR.
4
Slash Spec Oval (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 2KEITH VAN LENTEN
2 4JOE BARINAS
3 5CHARLIE INSEL
4 6JOE KRAWCZUK
5 7DAVE STEFANS
6 8THOMAS ERSKINE
5
Slash Spec Oval (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHRIS BARBARA
2 2PATRICK SHERIDAN
3 4ERIC ANTLITZ
4 5EL PRESIDENTE
5 6BRAYDAN SCHULTZ
6 7MATT STEFANS
7 3ZAC ANTLITZ
8 8VIC GRIGORIEW
6
13.5T Mudboss (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JUSTIN BEESON
2 2MICHAEL BUCK
3 3JOM THOMAS
7
13.5T Mudboss (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1EL PRESIDENTE
2 2PETERSEN SR.
3 3ADAM ZUIDEMA
4 4DEREK ZUIDEMA
8
Open Oval (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MICHAEL BUCK
2 2TAYTON OBSUTH
3 3BRAYDAN SCHULTZ
4 4CHASE WETZEL
5 5AUSTON OBSUTH
6 6GEORGE OBSUTH
7 7WALTER SHULTZ
8 8CHRIS BARBARA
9 9JEREMY WYMBS
10 10ADAM IRACE
9
Legends (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1PETERSEN SR.
2 2CRAIG CZECZUGA
3 3GREG WARHOL
4 4PETERSEN JR.
5 5DEREK ZUIDEMA
10
12T Mudboss (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DAVE WETZEL
2 2GEORGE OBSUTH
3 3ZAC ANTLITZ
4 5ERIC ANTLITZ
11
12T Mudboss (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1VIC GRIGORIEW
2 2WALTER SHULTZ
3 3JOM THOMAS
4 4BRAYDAN SCHULTZ
12
12T Mudboss (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOHNNY MIMOSA
2 3DEREK ZUIDEMA
3 4JUSTIN BEESON
4 5ADAM ZUIDEMA
5 2JACOB THOMAS
13
4-Tec 2.0 Spec Road Course (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JUSTIN BEESON
2 2ZAC ANTLITZ
3 3CHARLIE INSEL
4 4ADAM ZUIDEMA
5 6THOMAS ERSKINE
14
4-Tec 2.0 Spec Road Course (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MATT STEFANS
2 3JOE BARINAS
3 4JOE KRAWCZUK
4 5PATRICK SHERIDAN
5 6CRAIG CZECZUGA
6 2KEITH VAN LENTEN
15
Mini Cooper Road Course (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MATT STEFANS
2 2DAVE STEFANS
3 3PATRICK SHERIDAN
4 4JOM THOMAS
5 5JACOB THOMAS
6 6LISH
7 7ALEXIS CHIAPPETTA
8 8RYAN CZECZUGA
9 9CRAIG CZECZUGA
16
VTA (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MATT STEFANS
2 2PETERSEN JR.
3 3GREG WARHOL
4 4JOE KRAWCZUK
17
Slash Spec Off-Road (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 5BRAYDAN SCHULTZ
2 6SCOTTIE JUSTUS
3 7DAVE WETZEL
4 8KEITH VAN LENTEN
18
Slash Spec Off-Road (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHARLIE INSEL
2 10THOMAS ERSKINE
3 4RYAN BUCK
4 3TYLER BUCK
5 2JOE BARINAS
6 9JACOB THOMAS
Event Stats & Details
Race Track Dirtrunners Indoors
Registrations Entries: 103
Drivers: 46
Total Race Laps 12,926
Total Race Time 22 hours, 39 seconds
close X